OH 2016: Španělsko je dalším postupujícím do semifinále

17. 08. 2016, 23:00 » Review - Autor: David Kolář

(zdroj: Nbasket.cz)
Basketbalisté Španělska si schovali svůj nejlepší výkon na turnaji na důležité čtvrtfinále, ve kterém porazili po jasném výsledku silnou Francii. Nikola Mirotič dovedl svůj tým 23 body do hry o medaile, kde jeho tým čeká vítěz souboje USA - Argentina.

Španělsko - Francie 92:67

Měl to být vyrovnaný a do posledních chvil vyrovnaný duel, ale opak byl pravdou. Po celkem vyrovnané první čtvrtině (19:16) si Španělé vypracovali do poločasu dvouciferný (třináctibodový) náskok. Po změně stran, stejně jako v utkání Austrálie s Litvou, soupeř s Francie skóre nevyrovnal a po třetí čtvrtině (26:19) už bylo prakticky rozhodnuto.

Hvězdou utkání se stal Mirotič s 23 body, který trefil 5 trojek z osmi pokusů, připsal si také 5 doskoků a v kolonce +/- plusových 26 bodů. Nováček New Yorku, Willy Hernangómez, se blýskl 18 body (9/12 z pole) a šesti doskoky. Pau Gasol nebyl tentokrát tolik vidět, ale mrzet ho to nemuselo, protože i tak nasbíral 5 bodů, 8 doskoků, 3 asistence a 3 bloky.

Francii se nedařilo střelecky (pouze 38 procentní úspěšnost střelby z pole) - Tony Parker si připal 14 bodů a 4 asistence, Nando De Colo přidal 13 bodů, Joffrey Lauvergne měl na svém kontě bodů 12 a k nim přidal ještě 7 doskočených míčů. Galskému kohoutovi nestačilo ani 12 doskoků od Rudyho Goberta.

Tento zápas rozhodla prostě lepší střelba Španělů, kteří tak nebudou potřetí v řadě chybět na olympijských hrách ve hře o medaile. Uvidíme semifinále USA - Španělsko?

Luchando así, juntos como equipo somos capaces de todo! #Rio2016 pic.twitter.com/25AUySAkHh